سفارش امام زمان(عج) درباره نماز

ساخت وبلاگ
چکیده : مرحوم كلینى و شیخ طوسى و طبرسى از "زهرى" نقل كرده اند كه گفت: مدّت هاى مدید در طلب حضرت مهدى علیه ال... با عنوان : سفارش امام زمان(عج) درباره نماز بخوانید :

مرحوم كلینى و شیخ طوسى و طبرسى از "زهرى" نقل كرده اند كه گفت: مدّت هاى مدید در طلب حضرت مهدى علیه السّلام بودم و در این راه اموال فراوانى (در راه خدا) خرج كردم اما به هدف نرسیدم.

تا اینكه به خدمت محمّد بن عثمان(1) رسیدم و مدتى در خدمت او بودم تا روزى از او به التماس خواستم كه مرا به خدمت امام زمان علیه السّلام ببرد. محمّد بن عثمان پاسخ منفى داد، ولى در مقابل تضرع بسیار من، سرانجام لطف كرد و فرمود: « فردا اول وقت بیا »


فرداى آن روز، اول وقت به خدمت محمّد بن عثمان رفتم، دیدم جوانى خوش سیما و خوشبو همراه اوست و به من اشاره كرد كه این است آن كس ‍ كه در طلبش هستى.

به خدمت امام زمان علیه السّلام رفتم و آنچه سؤ ال داشتم، مطرح كردم. ایشان جواب مرا فرمود تا به خانه اى رسیدیم و داخل خانه شد و دیگر حضرتش را ندیدم. در این ملاقات ، ایشان دوبار به من فرمود:«از رحمت خدا بدور است كسى كه نماز صبح را چندان به تاءخیر بیندازد تا ستاره ها دیده نشوند و نماز مغرب را بقدرى به تاءخیر بیندازد تا ستاره ها نمایان شوند.»(2)

پی نوشت ها:

1ـ دومین نایب خاص امام زمان عجل الله تعالى فرجه در غیبت صغرى . او به سال 305 هجرى قمرى از دنیا رفت.

2ـ داستان هاى صاحبدلان ، ج 1، ص 131

...
نویسنده : بازدید : 14 تاريخ : چهارشنبه 1 آذر 1396 ساعت: 11:57